سوالات متداول

آیا استفاده از سایت های آماده مثل وردپرس کم هزینه تر از اجاره سامانه بیان نو نیست؟

با استفاده از سایتهای وردپرسی نمی توان تمام قابلیتهایی که سامانه بیان نو در اختیار شما می گذارد را ایجاد کرد و در صورت برنامه نویسی اختصاصی هزینه ای بسیار بالاتر از قیمت اجاره سامانه بیان نو خواهد داشت.

همچنین در سایت هایی که از بستر وردپرس استفاده میکنند شما باید سالانه مبلغی را به عنوان هزینه هاست بپردازید که در سامانه بیان نو نیازی به تهیه هاست ندارید و یک سرور مجازی به صورت رایگان اجرای سایت شما را برعهده دارد.

 

آیا امکان ارتباط با مدرسین دوره یا فراگیران آن دوره وجود دارد؟

یکی از مزیت های اصلی سامانه بیا نو نسبت به رقبای موجود آن در فضای آموزش مجازی ایران همین ویژگی ارتباط با مدرسین دوره و با دیگر فراگیران ثبت نام کننده در دوره میباشد.

شما می توانید از طریق قابلیت پیام خصوصی به هر یک از فراگیران دوره یا مدرسین آن دوره پیام شخصی ارسال کنید و یا اینکه سوالات خود را به صورت عمومی در تالار گفتگو مطرح کرده تا دیگر فراگیران نیز بتوانند به آن پاسخ دهند و مورد بررسی دیگران نیز قرار گیرد.

علاوه بر تمام موارد بالا شما می توانید در قسمت ورک شاپ تجربیات خود را از آن جلسه به صورت فایل های تصویری یا صوتی با دیگران به اشتراک بگذارید.

این فعالیت ها می تواند بخشی از نمره شما را در آن دوره تشکیل دهد.

لذا شما بعد از ثبت نام در یک دوره آموزشی تنها نخواهید بود بلکه با سامانه آی کورسرا همانند یک معلم خصوصی می توانید در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکانی سوالات خود را مطرح کنید تا دوستان شما و مدرسین دوره به سوالات شما جواب دهند.

آیا سامانه بیان نو مجوز برگزاری دوره های آموزشی را دارد؟

سامانه بیان نو پلتفرمی است که این امکان را برای کلیه مدیران آموزشگاه ها و موسسات آموزشی فراهم میکند تا آموزشگاه مجازی خودشان را بسازند.

همچنین مربیان و اساتید و کلیه افرادی که دارای تخصص و هنری هستند می توانند از این بستر استفاده کنند و با نام و برند شخصی خودشان سامانه آموزش مجازی راه اندازی کنند.

اما در کنار این موارد سامانه بیان نو بخشی به عنوان آموزش مجازی دارد که بیشتر به آموزش دوره کار با سامانه و نحوه تولید محتوا پرداخته می شود شما می توانید از اینجا وارد سامانه شوید و دوره های آموزشی مقدماتی برای راه اندازی سامانه خودتون را مشاهده کنید.

آیا باید حتما در آزمون نهایی شرکت کنم؟

شرکت در هیچ آزمون یا تمرینی الزامی نمی باشد و فقط جهت درک بهتر فراگیران از محتوای آن جلسه می باشد. لذا در صورتی که بخواهید در پایان دوره گواهینامه معتبر به همراه نمره از مراکز علمی مورد تایید (کالج دانشگاه فردوسی، پارک علم و فناوری، دانشگاه علمی و کاربردی، جهاد دانشگاهی، فنی و حرفه ای و … ) دریافت نمایید باید در آزمون ها شرکت کرده و نمره لازم را کسب کنید.

محتواهای تولید شده برای هر جلسه به چه شکل می باشد؟

سامانه بیان نو تلاش دارد تا از ساختار موک (MOOCs) برای تولید محتوا های آموزشی خود استفاده کند و پرچم دار این روش نوین در سیستم آموزش مجازی ایران باشد. لذا در این شرایط محتواهای تولید شده توسط سامانه بیان نو شامل موارد زیر است:

۱- محتوا باید حتما به صورت مولتی مدیا باشد و محتوا های متنی بخشی از آن هستند.

۲- مدت زمان هر بخش از یک محتوای مولتی مدیا بیشتر از ۸ دقیقه نیست تا باعث خستگی و کسالت فراگیران در حین تماشای آن نشود.

۳- هر بخش که به عنوان یک موک شناخته می شود (حداکثر هشت دقیقه) باید شامل حداکثر یک یا دو نکته آموزشی باشد تا از ارائه چند بحث در یک فایل جلوگیری شود.

۴- بعد از هر بخش یا موک، فراگیر باید میزان یادگیری خود را نسبت به آن محتوا را در قالب تمرین یا آزمون یا تعامل با محتواهای اینتراکتیو نشان دهد.

۵- محتوا های تولید شده به صورت اینتراکتیو یا تعاملی هست و صرفا یک محتوای فیلمی به صورت خطی نمی باشد.

۶- در صورتی که فراگیر به یک سوال جواب غلط دهد سامانه به صورت هوشمند آن بخش از محتوا که به جواب اشاره دارد را پخش کرده و ادامه ی پخش محتوا را منوط به دادن جواب صحیح از فراگیر می داند.

همچنین می توانید جهت مطالعه و آشنایی بیشتر با ساختار موک به مقاله زیر مراجعه کنید:

موک یا غول چراغ جادو

سامانه بیان نو از کجا می فهمد که من جلسات را تماشا کرده ام یا نه؟

در ابتدا باید توضیح داد که یک جلسه آموزشی از یک دوره از بخش های مختلفی تشکیل میشود که به شرح زیر می باشد:

۱- بخش متنی ۲- بخش محتوای رسانه ای ۳- بخش جزوه های pdf

فراگیر باید بعد از مطالعه هر قسمت بر روی گزینه ی بنفش رنگ {بررسی کردم} کلیک کند تا وضعیت آن به حالت تیک سبز رنگ تغییر کند.

هر چند این گزینه توسط خود فراگیر ثبت می شود لذا با تیک این گزینه فراگیر پذیرفته است که مطالب و محتوا های جلسه را مشاهده کرده است لذا در صورتی که بعد از صدور گواهینامه فراگیر از اعتبار علمی لازم برخودار نباشد، سامانه بیان نو مسئولیتی ندارد و فراگیر باید خود پاسخگوی باشد.

همچنین در صورتی که فراگیر تیک گزینه های مورد نظر را زده باشد از نظر سامانه مطالعه شده حساب خواهد شد لذا در صورت عدم کسب نمره لازم در آموزن نهایی امکان صدور گواهینامه برای فراگیر به بهانه عدم مطالعه محتوا و شرکت مجدد در آزمون امکان پذیر نخواهد بود.

اگر فراگیر در بازه تعیین شده تیک گزینه های مورد نظر را نزند آن جلسه برای فراگیر غیبت لحاظ شده و باتوجه به ایین نامه حتی می تواند از شرکت در آزمون نهایی جلوگیری شود.

آيا امکان دسترسی به کل محتوا بعد از ثبت نام در دوره وجود دارد؟

این نیاز بسته به نظر مدیر آموزشگاه یا مدرس دوره تعیین میشود اما سیاست اصلی بیا نو در همکاری با مدرسین و آموزشگاه این است که دسترسی به جلسات یک دوره طبق یک برنامه زمان بندی شده از قبل امکان پذیر باشد. به عنوان مثال یک کاربر بعد از ثبت نام در دوره ابتدا به جلسه اول دسترسی دارد و بعد از گذشت مثلا سه روز از تاریخ ثبت نام امکان دسترسی به جلسه دوم برایش باز میشود و به همین ترتیب تا آزمون نهایی پی می رود. این بازه های زمانی بین دسترسی به جلسات می تواند متغییر باشد. همچنین ممکن است دسترسی به یک جلسه علاوه بر قید زمانی آن، فراگیر مکلف به انجام تمرین جلسه قبل نیز باشد.

شیوه ارائه آموزش ها در بیان نو به چه شکل است؟

گام اول: دوره مورد نظر خودت را انتخاب کن

کافیست ابتدا دوره مورد علاقه خود را انتخاب کرده یا با استفاده از جستجو آن را پیدا کنید حتی اگر فقط به یک فصل از آن دوره نیاز دارید بدون محدودیت انتخاب کنید و خیلی سریع و آسان با همکلاسی های خود در آن دوره ارتباط بگیرید. در بعضی مواردآموزشی شاید نیاز نباشد که کل دوره را مشاهده کنید لذا در بیان نو شما فقط هزینه همان بخش یا جلسه ای را که مورد نیاز شما می باشد پرداخت می کنید و دسترسی به همان جلسه برای شما ایجاد می شود.

 

گام دوم: مراحل آموزش را کامل کنید مثل یک بازی!

در بیان نو برای افزایش کیفیت محتوایی دوره ها دسترسی به کل محتوای دوره بسته بنظر مدرس دوره تعیین می شود و بلافاصله بعد از ثبت نام امکان دسترسی به کل محتوا نیست لذا باید طبق برنامه زمان بندی شده بعد از شروع دوره پیش بروید و جلسات را طی کنید، همانند یک بازی جلسات را یکی بعد از دیگری طی میکنید تا لحظه آزمون نهایی. همچنین ایده ها و سوالات خود را با همکلاسی هایتان به اشتراک بگذارید تا از این طریق امتیازات بیشتری کسب کنید. ( کلیه فعالیت های شما در یک دوره آموزشی مورد بررسی و تحلیل ارزیابان یا دستیاران استاد قرار میگیرد و امتیاز دهی می شود.)

 

گام سوم: آزمون نهایی را بده و گواهینامه بگیر

در جلسات آنلاین شرکت کنید و سوالات خود را مستقیما از استاد بپرسید. در مرحله اخر از این بازی آموزشی در آزمون نهایی شرکت کنید و با قبولی در آزمون و کسب امتیازات لازم، گواهینامه معتبر داخلی و خارجی دریافت کنید.

رمز عبور خودم رو فراموش کردم، چه کاری باید انجام دهم؟

در چنین مواردی کافی است به این لینک مراجعه کنید و درخواست بازیابی رمز عبور را ارسال نمایید.

چگونه می توانم بدون ثبت نام در سامانه از آخرین اطلاعات دوره های آموزشی مطلع شوم؟

شما می توانید برای:

  • اطلاع از آخرین مطالب علمی و تخصصی بیان نو
  • آگاهی از آخرین دوره های آموزشی و تخصصی
  • مطلع شدن از تخفیف های ویژه دوره ای (تا ۵۰ درصد تخفیف)

در گروه خبرنامه بیان نو عضو شوید.

برای عضویت، کافی است در صفحه اصلی سایت و در پایین صفحه قسمت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

چگونه در سامانه عضو شویم؟

عضویت در سامانه بسیار راحت است برای انجام اینکار کافیست لینک زیر را مشاهده کنید.

راهنمای ثبت نام در سامانه بیان نو